Bogaty po 80 roku życia - Ludzie

- To nie sprawy niepokoją ludzi, lecz poglądy na te sprawy.

Eurypides
.com.pl
Przejdź do treści
menu

Bogaty po 80 roku życia

Wspaniali ludzie, filantropi i osoby, o których warto mówić to nie jedynie domena krajów zachodnich. Również na rodzimym podwórku mamy się czym poszczycić i to również na całkiem sporą skalę. Pan Alfred Szwast jest doskonałym przykładem tego jak wspaniałym człowiekiem można zostać, niezależnie od wieku. Bogaty stał się dopiero po 80 roku życia, gdy jego działkami zainteresowali się developerzy. Szybko więc dorobił się pierwszego miliona i ten właśnie milion zabezpieczył na swoim koncie bankowym, wszystkie odsetki przeznaczając jednocześnie na rozmaite stypendia i działalność społeczną na rzecz małej wsi, z której pochodził.
 
Przykład Pana Alfreda pokazuje jak niewiele często w naszym życiu znaczą pieniądze. Po zabezpieczeniu swojego bytu i bytu swojej rodziny postanowił on rozdać to czego łatwo się dorobił i wspomóc zarówno lokalną społeczność, jak również inicjatywy młodych, chętnych do samorozwoju ludzi. Co roku fundacja stworzona przez Pana Alfreda kilkadziesiąt tysięcy złotych przeznacza dla wybitnie uczących się studentów. Dzięki temu jeszcze bardziej wspierany staje się rynek polskiej edukacji, a osoby takie jak wlanie Pan Alfred są fundatorami wielu niezmiernie potrzebnych młodym ludziom stypendiów. Nie ma się czemu więc dziwić, że szybko również media podchwyciły tą historię i sympatyczny starszy Pan stał się ich bohaterem.

Pozostaje liczyć jedynie, że takich osób jak Pan Szwast będzie jeszcze więcej i jeszcze częściej będą się oni pojawiali również w naszym kraju. Wszak ponoć dobro wraca i jeżeli tak byśmy żyli wszyscy z całą pewnością świat, w którym przyszło nam żyć byłby o niebo lepszym miejscem. To niesamowite jak dobre podejście można mieć do pieniędzy i jak wspaniałym człowiekiem można być. Ten człowiek pokazał wszystkim, że to możliwe. Jednocześnie zapewniając godziwy byt swojej rodzinie pomógł również wielu osób, dla których zawsze pozostanie kimś więcej niż jedynie starszym Panem znanym z mediów. Fundacja Pana Alfreda to nie jedynie otrzymanie pieniędzy, ale realne zainteresowanie młodymi ludźmi i ich potrzebami. To również niezwykle ważne.


Waldemar Gronowski to chyba najsłynniejszy polski piekarz ostatnich lat.

Aleksander Dziuk jest inwestorem, filantropem, osobą działającą dynamicznie na obu tych płaszczyznach.

W 2011 roku powstała Platforma Porozumienia Organizacji Rodziców Dzieci z Chorobą Nowotworową.
Wróć do spisu treści