Dorobił się fortuny - Ludzie

- To nie sprawy niepokoją ludzi, lecz poglądy na te sprawy.

Eurypides
.com.pl
Przejdź do treści
menu

Dorobił się fortuny

Niesamowite jest to jak czasami ludzie są zdolni do przebudowania swojego życia. Często są to przebudowy diametralne i totalne. James Altucher to idealny przykład takiej właśnie zmiany. Człowiek kompletnie ekscentryczny, pisarz i szachista, autor znanych również w naszym kraju książek dorobił się fortuny. Nie postanowił jednak cieszyć się nią długo, a po prostu rozdał potrzebującym. Samemu pozostał jedynie z piętnastoma rzeczami i postanowił sprawdzić co stanie się w takiej sytuacji w jego życiu.
 
Altucher pozostawił sobie jedynie trzy pary spodni, trzy koszule, a także po dwie pary bielizny osobistej, iphone, ipad, komputer i torba z 4000 dolarów. Wszystko inne – zarówno pieniądze jak i przedmioty rozdał osobom potrzebującym lub też w przypadku mebli wyrzucił na śmietnik. Pozbył się również mieszkania – mieszka u znajomych i przypadkowych ludzi, którzy zaoferują mu nocleg na terenie Nowego Jorku. To niesamowite, że w tak wspaniały i oryginalny sposób można przebudować swoje życie. Sam autor książek twierdzi, że kilkukrotne bankructwo w życiu przekonało go, że nie ma sensu przywiązywać się do rzeczy materialnych i należy raczej dopatrywać się szczęścia w innych sferach życia. To nieprawdopodobne, ale przyznać trzeba, że również na swój sposób inspirujące. Pozbycie się bowiem wszelakich dóbr materialnych nie jest powszechne i raczej niewiele osób tak radykalne zachowania praktykuje w życiu. Zwykle obrastamy w rzeczy kompletnie niepotrzebne nam na co dzień, ale pisarz ten udowodnił, że bez wątpienia można również żyć szczęśliwie bez pieniędzy. Kto wie – może właśnie takie życie jest jeszcze lepszą wersją i sprawia, że czujemy się znacznie lepsi.
Decydując się na takie kroki człowiek ten niesamowicie mocno zmienił samego siebie, ale przy tej okazji również mocno zainspirował wielu ludzi na świecie do przemyśleń na temat sensu życia i podejścia do materializmu jako takiego. W rzeczy samej wiele osób tkwi w nim niesamowicie głęboko, a wydostanie się ze sfery materialnej jest w stanie dać nam znacznie większy poziom szczęścia i radości życiowej. Warto przemyśleć więc również w swoim życiu tak radykalne zmiany i być może historia ta dla kogoś z nas stanie się czymś więcej, aniżeli jedynie ciekawostką.


Waldemar Gronowski to chyba najsłynniejszy polski piekarz ostatnich lat.

Aleksander Dziuk jest inwestorem, filantropem, osobą działającą dynamicznie na obu tych płaszczyznach.

W 2011 roku powstała Platforma Porozumienia Organizacji Rodziców Dzieci z Chorobą Nowotworową.
Wróć do spisu treści