Ludzie biznesu - Ludzie

- To nie sprawy niepokoją ludzi, lecz poglądy na te sprawy.

Eurypides
.com.pl
Przejdź do treści
menu

Ludzie biznesu


Pieniądze nie dają szczęścia. Tak zwykło się mawiać, choć oczywiście większość osób twierdząc, że używa zdrowego rozsądku zaprzeczy. W rzeczywistości jednak po osiągnięciu pewnego pułapu życia faktycznie sam fakt posiadania nie będzie nas już czynić szczęśliwszymi.

Karl Rabeder to człowiek, który pewien olbrzymi poziom życia już osiągnął i dziś po prostu wszystko oddaje. Powodem takiego zachowania milionera jest fakt iż pieniądze, które zarobił jak sam twierdzy czynią go mniej szczęśliwym lub po prostu mówiąc dobitniej – nieszczęśliwym. Fortuna szacowana na 3,4 miliona euro trafi więc w ręce instytucji działających charytatywnie na terenie Ameryki i pomagających w rozwijaniu małych firm. Milioner zrozumiał fakt tego jak mocno pieniądze unieszczęśliwiają na ironię w pięciogwiazdkowym hotelu na Hawajach. Taki gest jaki wykonał nie jest odosobniony. Wielu ludzi biznesu w pewnym etapie swojego życia przestaje cenić pieniądze i znacznie wyżej stawiają inne wartości, idą podobnie jak Rabeder za głosem serca i duszy i często wybierają życie bez niczego. Jak sam twierdzi – pieniądze działają w zupełnie odwrotny sposób niż ten, o którym się mówi czyli zapobiegają osiągnięcia szczęścia. W rzeczy samej coś w tym jest i warto opinię tą wziąć pod rozwagę, gdy następnym razem będziemy mówili, że pieniądze jednak owe szczęście dają.

Bez dwóch zdań zachowanie się w taki sposób wymaga jednak od nas nieprawdopodobnej odwagi. W świecie, w którym uczeni jesteśmy tego, że pieniądze są jednymi z ważniejszych wartości niestety nie jest to zachowanie proste i wielu ludzi nie byłoby w stanie po prostu takiego kroku wykonać. Takich osób wciąż jest mało, ale zdecydowanie cieszy każda taka jednostka jak Pan Karl, który postanowił się wyswobodzić i ponownie poczuć zupełnie wolnym człowiekiem. Oby przybywało takich właśnie ludzi i oby jak najchętniej dzielili się swoimi fortunami z bardziej potrzebującymi. 47-letni milioner stał się osobą niezwykle znaną na terenie USA dzięki swojemu gestowi. Czy ktoś pójdzie w jego ślady? Przekonamy się.


Waldemar Gronowski to chyba najsłynniejszy polski piekarz ostatnich lat.

Aleksander Dziuk jest inwestorem, filantropem, osobą działającą dynamicznie na obu tych płaszczyznach.

W 2011 roku powstała Platforma Porozumienia Organizacji Rodziców Dzieci z Chorobą Nowotworową.
Wróć do spisu treści