Ludzki gest - Ludzie

- To nie sprawy niepokoją ludzi, lecz poglądy na te sprawy.

Eurypides
.com.pl
Przejdź do treści

Warto wspierać?

Niesienie innym pomocy dla wielu ludzi jest przyjemnością. Od wielu lat psycholodzy i osoby interesujące się tym tematem zastanawiali się co czyni nas dobroczyńcami. Zwykle jest tak, że osoby pomagające również czerpią z tego olbrzymią korzyść. Również często zdarza się, że dobroczyńcy w przeszłości walczyli z podobnymi problemami do osób, którym teraz sami ochoczo pomagają. Nie ma jednak większego znaczenia jakie korzyści się osiąga poprzez pomaganie. Sam fakt bycia uczynnym, czy też dobroczynnym wpływa na nas rzecz jasna pozytywnie, ale przede wszystkim takimi właśnie gestami zmieniamy świat na lepsze.

POZYTYWNE GESTY WZMACNIAJĄ NAS SAMYCH
Zdecydowanie ten mechanizm znany jest wszystkim doskonale. Pomaganie i wspieranie innych również pozytywnie odbija się na nas samych. Będziemy czuli się znacznie lepszymi ludźmi. Nie da się również ukryć, że osoby działające w taki sposób również zyskują wiele w relacjach międzyludzkich. Są cenione znacznie bardziej za swoje dobro i pozytywne podejście do osób będących w potrzebie. W przypadku, gdy mamy jakieś problemy w swoim życiu również wydadzą się nam one znacznie mniejsze w sytuacji, gdy pomożemy osobom bardziej potrzebującym. Często właśnie dzięki takiemu zachowaniu przekonujemy się, że nasze problemy nie były aż tak dużej wagi i wiele osób traktuje pomaganie również jako swoistą terapię dla samych siebie. Działalność dobroczynna niesie za sobą paradoksalnie więc wiele korzyści i nie trzeba się ich wstydzić. Z każdej czynności w życiu, w tym również działalności charytatywnej pewne zmiany płyną i trzeba mieć tego pełną świadomość.

STAWAJ SIĘ LEPSZYM CZŁOWIEKIEM KAŻDEGO DNIA
Zwykle dążymy do tego, by być jeszcze lepszym ludźmi. Tak właśnie stanie się z pewnością jeżeli rozpoczniemy działania charytatywne w naszym życiu. Wzbogacają one zdecydowanie nasze życie i sprawiają, że staje się ono znacznie pozytywniejsze każdego dnia. Pomaganie osobom potrzebującym rozwija nas również znakomicie i sprawia, że nasz charakter zmienia się na znacznie pozytywniejszy. Warto więc to robić. Wcale nie muszą to być wielkie gesty, a wystarczy czasami naprawdę niewiele by być dla kogoś pomocnym, jak również samym sobie tak prostym sposobem sprawić nieco przyjemności i rozwinąć się bardziej. Pomaganie innym mamy we krwi i chętnie to robimy od pierwszych lat życia. Jeżeli już zapomnieliśmy jak to jest wspomagać osoby, które naszej pomocy potrzebują warto właśnie tamten, bezinteresowny okres życia sobie przypomnieć.


Waldemar Gronowski to chyba najsłynniejszy polski piekarz ostatnich lat.

Aleksander Dziuk jest inwestorem, filantropem, osobą działającą dynamicznie na obu tych płaszczyznach.

W 2011 roku powstała Platforma Porozumienia Organizacji Rodziców Dzieci z Chorobą Nowotworową.
Wróć do spisu treści