Sposób na życie - Ludzie

- To nie sprawy niepokoją ludzi, lecz poglądy na te sprawy.

Eurypides
.com.pl
Przejdź do treści

Pomaganie jako pasja i sposób na życie

Pomaganie innym ludziom często jest nie tylko pasją, ale i sposobem na całe życie. Przykładów takich osób można by mnożyć – od znanych aktorów, celebrytów czy też wpływowych ludzi świata polityki, aż po zwyczajne na pozór osoby, które prowadząc na przykład swoją działalność gospodarczą postanawiają dzielić się częścią wypracowanych profitów z potrzebującymi. Dla wielu osób właśnie takie pomaganie stało się prawdziwą pasją i sposobem na życie, a osoby takie często bez pomagania nie potrafią już w żadnym wypadku funkcjonować dobrze.

CO MY SAMI ZYSKUJEMY POMAGAJĄC INNYM?
Często wiele osób zastanawia się czy jest sens pomagania innym ludziom. Rzeczywiście materialnie nie zyskujemy na tym zwykle niczego. Poza zorganizowanymi fundacjami, które są w stanie również zarobić na przykład na pensje dla pracowników niestety zwykle korzyści materialnych nie odnosimy żadnych z tytułu niesienia pomocy innym ludziom. Nie ma to jednak większego znaczenia dla osób, które niosą pomoc. Niesienie pomocy to przede wszystkim mentalna zmiana w nas samych. Dzięki temu będziemy wspaniale się czyli, a przede wszystkim zyskamy grono osób, którym udzieliliśmy pomocy. Kto wie – być może osoby takie również kiedyś nam samym podadzą rękę. Życie jest czasami niezwykle przewortne i możemy również my sami znaleźć się po drugiej stronie. Lista korzyści wbrew pozorom jest olbrzymia, ale najważniejsza jest wśród nich satysfakcja z bycia dobrym człowiekiem. Taka satysfakcja pozwala nam na zwiększenie poczucia własnej wartości i odnalezienie się nieco lepiej w często negatywnej rzeczywistości jaka nas otacza.

POMAGANIE SPOSOBEM NA ŻYCIE?
Wiele osób porzuca tradycyjny, często konsumpcyjny sposób życia i zaczyna właśnie działalność dobroczynną. Można się w niej doskonale odnaleźć i poradzić sobie z wieloma przeciwnościami losu, które na pewno po drodze się pojawią i zechcą nas z tej drogi zepchnąć. Zdecydowanie poszukiwanie własnej drogi w życiu trawa przez cały czas i jednym ze sposobów na jej znalezienie będzie właśnie niesienie pomocy innym. Wiele osób właśnie w swoistych organizacjach pożytku publicznego czy też we własnych fundacjach odnajduje swoją drogę i sposób na życie. Dzięki temu na pewno są oni znacznie szczęśliwszymi ludźmi i znacznie więcej się na co dzień uśmiechają. To bowiem prosty sposób na zmienienie swojego życia na pozytywniejsze i odnalezienie właściwej dla siebie drogi.


Waldemar Gronowski to chyba najsłynniejszy polski piekarz ostatnich lat.

Aleksander Dziuk jest inwestorem, filantropem, osobą działającą dynamicznie na obu tych płaszczyznach.

W 2011 roku powstała Platforma Porozumienia Organizacji Rodziców Dzieci z Chorobą Nowotworową.
Wróć do spisu treści