Tomasz Karolak - Ludzie

- To nie sprawy niepokoją ludzi, lecz poglądy na te sprawy.

Eurypides
.com.pl
Przejdź do treści
menu

Tomasz Karolak - dlaczego nie narzeka na brak popularności?

Aktor urodził się w Radomiu, w 1971 roku. Mimo wielu sukcesów na koncie, Tomasz Karolak nie od razu został aktorem. Pierwsze egzaminy do szkoły teatralnej zakończyły się niepowodzeniem, dlatego też został studentem resocjalizacji. Do szkoły teatralnej udało mu się dostać dopiero za czwartym razem. Aktualnie aktor nie tylko gra, jest też piosenkarzem, reżyserem, i założycielem Teatru IMKA w Warszawie. Oceniany jest bardzo pozytywnie, jest niezwykle lubianą postacią w polskim kinie.

Skąd znamy Tomasza Karolaka?
Tomasz Karolak jest bardzo barwną postacią, ma na swoim koncie kilkadziesiąt bardziej i mniej znanych ról. Występował w filmach kinowych, serialach, podkładał głos w wielu bajkach. Do tego gra w teatrze.

Tomasz Karolak - w kinie.
Aktor ma na swoim koncie udział w wielu znanych produkcjach. Kilka lat temu był to film "Ciacho", potem "Wyjazd integracyjny" jako dziennikarz Gerard Kwaśniewski, następnie "Wojna żeńsko-męska" jako Ogr. Nie można zapomnieć również o filmie "Kac Wawa" a także "Planecie Sigli". Jako najbardziej znany, a równocześnie najbardziej aktualny, należy wymienić film Listy do M. Tomasz Karolak grał we wszystkich częściach. Najnowsza produkcja, w której aktor bierze czynny udział, to Narzeczony na niby jako Bartek .

Tomasz Karolak - w serialu
Mówi się, że seriale nie są dla porządnych aktorów. Wielu z nich opierało się przed grą w popularnych "tasiemcach", ponieważ to często wiązało się z zaszufladkowaniem i brakiem ról w intratnych produktach. Jednak nie Tomasz K. Aktor gra w wielu serialach, przede wszystkim w "Ojcu Mateuszu", "Rodzinka.pl", "Przepis na życie", "Prawo Agaty", "Spokojnie, to tylko ekonomia", "Boscy w sieci", "Baron24" i "Artystach". Nie przeszkadza mu to również na grę w teatrze.

Tomasz Karolak - teatr
Tomasz Karolak grał w bardzo wielu teatrach, między innymi w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Krakowskim PWST, Krakowskim Teatrze Scena STU, Teatrze Nowym w Łodzi, Teatrze Rozmaitości w Warszawie, Teatrze Narodowym w Warszawie, Centrum Artystycznym M25, Teatrze Nowy i wielu innych.

Tomasz K. - prywatnie
Aktor w latach 2006-2017 był w związku z modelką Violettą Kołakowską. Jest ojcem dwójki dzieci, Leny i Leona. Aktualnie aktor spotyka się z nową dziewczyną.

Tomasz K. - kontrowersyjnie
Mimo bardzo sympatycznych ról, jakie grywał, aktor prywatnie jest postacią dość kontrowersyjną. Należy wspomnieć, że był zaangażowany w kampanię prezydencką Bronisława Komorowskiego, przekonując, że kampania Andrzeja Dudy, to "fikcja". Aktor wystąpił także w programie Tomasza Lisa, przytaczając wpis z Twittera autorstwa Kingi Dudy, który później okazał się nieprawdziwy.

Tomasz K. - ciekawostki
Tomasz Karolak jest znany ze swojej aparycji i poczucia humoru. W ostatnim czasie jednak sporo schudł, ma na koncie utratę 12 kilogramów. Aktor zmienił sposób żywienia, przeszedł na dietę. Wpływ na to miały problemy zdrowotne, między innymi zapalenie wyrostka robaczkowego. Niestety aktorowi nie udało się rzucić nałogu, jakim są papierosy.
W ostatnim czasie aktor wygrał całkiem sporą sumę pieniędzy. Wziął udział w teleturnieju milionerzy, gdzie wygrał wspólnie z kolegą 40 tysięcy złotych.
Bardzo znana jest przyjaźń Tomasza Karolaka z Małgorzatą Kożuchowską. Aktualnie aktor stara się pomóc koleżance w powrocie na deski teatru.

Tomasz Karolak jest postacią bardzo barwną. Ma na swoim koncie wiele ciekawych ról, dzięki którym zna go publiczność w różnym wieku. Jest bardzo uzdolnionym aktorem, dlatego z pewnością jeszcze nie raz go zobaczymy.


Waldemar Gronowski to chyba najsłynniejszy polski piekarz ostatnich lat.

Aleksander Dziuk jest inwestorem, filantropem, osobą działającą dynamicznie na obu tych płaszczyznach.

W 2011 roku powstała Platforma Porozumienia Organizacji Rodziców Dzieci z Chorobą Nowotworową.
Wróć do spisu treści