Turecki biznesman - Ludzie

- To nie sprawy niepokoją ludzi, lecz poglądy na te sprawy.

Eurypides
.com.pl
Przejdź do treści
menu

Turecki biznesman

Pieniądze nie zawsze w życiu odgrywają najważniejszą rolę. Doskonałym tego przykładem jest turecki biznesman - Nevzat Aydin. To właściciel olbrzymiej firmy, którą po prostu postanowił pewnego dnia sprzedać. Zrobił to i to w dodatku z olbrzymim zyskiem – łącznie 27 milionów dolarów podzielił pomiędzy wszystkich pracowników, zaangażowanych przez lata w tworzenie znanej na rynku marki Yemeksepeti.

Firma zajmuje się realizowaniem zamówień na jedzenie przez Internet. Bała to pierwsza tego typu marka na tureckim rynku i nie tak szybko zyskała dużą popularność. Najpierw poprzedziły to długie lata ciężkiej pracy i walki o swoją pozycję rynkową. Pozytywne zmiany w kierunku nowoczesności sprawiły, że zyskała na popularności i stała się niesamowicie ważnym ogniwem tureckiej gospodarki. Aktualnie firma jest w stanie dostarczyć jedzenie „pod drzwi” klienta w czasie około 40-45 minut co jest czasem przyznać trzeba iście rewelacyjnym.

Niesamowite jest to, że tacy właśnie ludzie się pojawiają i chcą zmieniać świat na lepsze. Pracownicy Nevzata otrzymali łącznie po 230 tysięcy dolarów na swoje konta, co w Turcji jest równowartością aż 150 miesięcznych pensji. Niesłychanie wielkimi kwotami kompletnie zaskoczył swoich pracowników i udowodnił tym samym, że w życiu nie liczą się jedynie pieniądze, ale również poprawne relacje z ludźmi. Firma została w 2015 roku odsprzedana niemieckiemu koncernowi Delivery Hero łącznie za 589 milionów dolarów. Fantastyczne zachowanie biznesmana odbiło się szerokim echem na całym świecie. Wynagrodził on bowiem swoim pracownikom niesamowicie godziwie wszystkie lata ciężkiej pracy dla rozwoju jego marki na rynku lokalnym i zagranicznym. W pewnym sensie człowiek ten w kraju stał się synonimem altruizmu i niemalże bohaterem narodowym. Fantastyczne podejście biznesmana było również niesamowicie rozsądne. Rozdzielił on pieniądze proporcjonalnie zależnie od tego jak długo i jak owocnie dany pracownik pracował dla jego firmy. To niezwykle uczciwe podejście, za które również został pozytywnie oceniony, rzecz jasna głównie przez pracowników z olbrzymim stażem pracy, którzy oddali tworzeniu firmy wiele serca przez lata.


Waldemar Gronowski to chyba najsłynniejszy polski piekarz ostatnich lat.

Aleksander Dziuk jest inwestorem, filantropem, osobą działającą dynamicznie na obu tych płaszczyznach.

W 2011 roku powstała Platforma Porozumienia Organizacji Rodziców Dzieci z Chorobą Nowotworową.
Wróć do spisu treści