Cezary B. uratował dzieciom życie - Ludzie

- To nie sprawy niepokoją ludzi, lecz poglądy na te sprawy.

Eurypides
.com.pl
Przejdź do treści
menu

Cezary uratował dzieciom życie

Bestialski atak szaleńca na dzieci
Był dzień jak każdy inny. Dwójka dzieci, 9-latka i 10-latek, opuścili mury Szkoły Podstawowej numer 9. Nie przeszli nawet kilkuset metrów, kiedy zaatakował ich 19-letni chłopak, Paweł B. Jak później się okazało, chłopak jest nerwowo chory. Najpierw uderzył dziewczynkę w ramię. Ta porzuciła tornister i uciekła. Mniej szczęścia miał 10-latek. Został zaatakowany tasakiem przez Pawła B.

Bohaterskie zachowanie Cezarego Buczka
Nie wiadomo jak cała sytuacja by się skończyła, gdyby nie przechodził tamtędy Cezary Buczek, który nie bał się zareagować. Chłopak wracał akurat od dziewczyny, gdy zauważył napastnika. Paweł B. trzymał chłopca i zamierzał się na niego tasakiem. Cezary nie mógł pozwolić, żeby dziecku stała się krzywda. Co więcej, napastnik był znany chłopakowi, wiedział, że ten jest nerwowo chory. Cezary chwycił szaleńca za rękę, poczekał aż ten opuści broń, przewrócił go i przycisnął do ziemi. Czekał aż przyjedzie policja i pogotowie. Jak sam później przyznał, pierwszy raz zdarzyło mu się tak gwałtownie zareagować. Bał się, że może dojść do tragedii, gdyby poczekał chwilę dłużej. Szczególnie, że szaleniec krzyczał, że musi się na kimś wyżyć - wspomina Cezary Buczek.

Całe zdarzenie okiem naocznego świadka
Okazało się, że byli świadkowie całej sytuacji. Całe wydarzenie widziała również Małgorzata Szatałowicz, sprzedawczyni ze sklepu obok. Przyznaje, że zamarła, gdy zobaczyła Pawła mierzącego siekierą w dziecko. Całe szczęście, że nie trafił. Krzyknęła do niego "Paweł, co Ty robisz?". Ale ten odpowiedział, żeby się odczepiła. Wtedy właśnie Cezary go obezwładnił.

Kim jest bohater - Cezary Buczek?
20-latek uczy się zaocznie w liceum. Ostatnio znalazł też pracę. Ma dziewczynę. Sąsiedzi mają o nim bardzo dobrą opinię, że miły, kulturalny człowiek.

Opinia policjanta i prezydenta
Cezary Grochowski z bialskiej policji przyznaje, że odwaga i szybka reakcja dwudziestolatka zapobiegła tragedii. Aż strach pomyśleć co by się stało, gdyby nie błyskawiczna reakcja pana Czarka. W poniedziałek podziękujemy mu za wspaniałą postawę obywatelską.
Z kolei Andrzej Czapski, prezydent Białej Podlaskiej przyznaje, że taka postawa - szlachetna i aktywna - zasługuje na wyróżnienie. Prezydent chce uhonorować tego pana i porozmawiać z nim. Na pewno wręczę mu list gratulacyjny i pamiątkę z Urzędu Miasta.

Cezary Buczek odebrał gratulacje od prezydenta i komendanta policji. Sąsiedzi są z niego bardzo dumni.


Waldemar Gronowski to chyba najsłynniejszy polski piekarz ostatnich lat.

Aleksander Dziuk jest inwestorem, filantropem, osobą działającą dynamicznie na obu tych płaszczyznach.

W 2011 roku powstała Platforma Porozumienia Organizacji Rodziców Dzieci z Chorobą Nowotworową.
Wróć do spisu treści